Du er allerede påmeldt dette arrangementet
WEBINAR: Dagens behov for spesialisert kompetanse utfordrer norske bedrifter til å tenke internasjonalt i jakten på talenter. Vi konkurrerer med andre europeiske land om den samme arbeidskraften, og med en svak kronekurs og høyt kostnadsnivå møter vi tøff konkurranse. For å lykkes må vi tilrettelegge for internasjonal rekruttering og skape inkluderende arbeidsmiljøer som gjør Norge til et attraktivt valg. Dette krever en strategisk tilnærming til både rekruttering og kulturforståelse.
Vi vil se nærmere på:
Hvordan unngå bias i rekrutteringsprosesser. Hvordan du kan ha passe på å «ikke rekruttere deg selv». Praktiske råd for å tiltrekke og velge riktig person i et mangfoldig kandidatfelt. Det vil være mulighet for å stille spørsmål under webinaret.
Foredragsholder: Sumeet Singh Patpatia, leder for mangfold, inkludering og tilhørighet i Schibsted.
Dette møtet er i samarbeid med Fagråd DEI og HR Norge Rogaland.
Sumeet Singh er leder for mangfold, inkludering og tilhørighet i Schibsted. Han er utdannet siviløkonom fra Handelshøyskolen BI. Han har bred erfaring fra multinasjonale selskaper, hvor han har jobbet med innovasjon og transformasjon. I tillegg har han lang erfaring med å bygge mangfold i samfunnet. Sumeet etablerte og ledet organisasjonen Unge Sikher og det populære årlige arrangementet Den norske turbandagen. Han sitter i styret for HR Norge, Svensk-norska samarbetsfonden, Sofienbergprosjektet, Advisory Board til BI Societal Impact og SHE Community, og er utnevnt av Oslo bystyre som medlem av Rådet for flerkulturelle minoriteter i Oslo.
© Næringsforeningen 2019-2025 Sidekart Personvern og vilkår for bruk
Umbraco CMS fra MarkedsPartner