Du er allerede påmeldt dette arrangementet
Hovedtema: Å leve på lånt begjær handler om det begjæret som driver forbrukersamfunnet. Det handler om hvordan vår uhensiktsmessige sammenligning stimulerer omløpshastighet på varer og tjenester. En begjærsdynamikk som samtidig sørger for at mange havner på utsiden av sitt eget liv.
Sosiale medier har skapt helt nye samhandlingsmønstre. For å håndtere disse må vi ha innsikt i «de intime fremmedes» nye betydning, hvordan den voksende auraen av influensere former våre begjær og forventninger, hva er det de treffer, og hva skjer når kameralinsen kommer på innsiden av oss.
Knut Kolnar, førsteamanuensis ved BI, vil gi perspektiv på hvordan sosiale medier og forbrukersamfunnet påvirker ledelse.
Lederskolen er i sitt 14. år og er et samarbeid mellom Handelshøyskolen BI og Næringsforeningen.
Velkommen!
Praktisk info:
>>BI Alumni har egen avtale med rabattkode og det vil bli sendt ut egen invitasjon til denne gruppen. Kontakt: Bernt Skandsen eller Hege Hovland.
Ved påmelding, oppgi i notatfelt dersom du har matallergier, slik at du får tilpasset lunsj.
>> No shows vil bli fakturert dersom avbestilling ikke er gjort innen 48 timer før møtestart.
For spørsmål om Lederskolen, ta kontakt med Trude Hembre, Næringsforeningen.
09.45 Registrering, lunsj og mingling.
11.00 Velkommen, ved Harald Minge, Næringsforeningen.
11.05 Foredrag ved Knut Kolnar, Handelshøyskolen BI.
13.00 Takk for i dag.
Knut Kolnar er filosof og førsteamanuensis ved Campus BI, Bergen. Han har forfattet flere bøker, blant annet "Å leve på lånt begjær".
© Næringsforeningen 2019-2023 Sidekart Personvern og vilkår for bruk
Umbraco CMS fra MarkedsPartner