Mentorprogrammet for 2024 har søknadsfrist 15. september. Kandidatene vi søker har flerkulturell bakgrunn og utdanning på høyere nivå. Vi ser etter deg som ønsker å videreutvikle karrieren din, eller ta sentrale posisjoner i arbeidslivet og samfunnet.
– Før jeg deltok i Mentorprogrammet kjente jeg ingen. Jeg ville egentlig ikke bli værende i Stavanger, fordi jeg ikke hadde noen tilknytning. Men nå har jeg det, sier Ari Greve som er deltaker i Mentorprogrammet 2023.
Mentorprogrammet endret livet hennes
Ari forteller at hun nå vet retningen på karrieren og hvor hun vil i arbeidslivet. Hun er takknemlig for alle relasjonene hun har knyttet til mentorer, deltakerne og Næringsforeningen.
– Mentorprogrammet har endret livet mitt og synet på karrieren min. Det har hjulpet meg til å bli en leder i selskapet, sier Ari.
Obinna Eleri er også deltaker i årets program, og er enig med Ari Greve om erfaringene hennes.
– Mentorprogrammet er veldig relevant for meg fordi jeg er i en overgangsfase i karrieren. Jeg holder på å fullføre min doktorgrad og er på vei inn i fulltidsjobb, sier Obinna.
Obinna forteller at mentorprogrammet har gjort det mulig å identifisere hva han ønsker å gjøre i fremtiden.
– Jeg har en mentor som har vært i lignende prosesser. Vi tenker på hva som er mine korte og langsiktige mål, og vi planlegger sammen hvordan jeg skal nå målene.
Anbefaler alle å søke
Både Ari og Obinna anbefaler Mentorprogrammet på det varmeste.
– Jeg vil råde folk til å søke fordi det er et veldig viktig program. Spesielt for unge profesjonelle, enten du er i starten på karrieren eller ønsker å utvikle karrieren hos dagens arbeidsgiver.
Ari Greve slår fast at alle som har mulighet til å søke på programmet, bør gjøre det.
– Ikke gå glipp av muligheten til å være en del av noe virkelig ekstraordinært, sier hun.
Er dette noe for deg?
Dersom du ønsker å søke kan du finne mer informasjon her: https://www.naeringsforeningen.no/mentorprogrammet-muligheter-rogaland/soeknadsskjema-for-deltakere/