SE BILDENE: Slik var det på Folk 2024
Janove Ottesen holdt sitt nye foredrag, «Dine gamle dager er nå». Alle foto: Arne Birkemo

SE BILDENE: Slik var det på Folk 2024

Rundt 350 deltakere på lederkonferansen FOLK ble inspirert til å bygge lag, kultur, bli bedre å snakke foran folk, finne seg selv og bli best på markedsføring.
10.november 2024 Arne Birkemo

BILDEGALLERI: SLIK VAR STEMNINGEN PÅ FOLK 2024.

Fredag ble FOLK arrangert for sjette gang på Quality Hotel Residence i Sandnes. FOLK arrangeres sammen med Rogaland Sparebanken.

For sjette gang var selveste Anne Lindmo konferansier og programleder, og for sjette gang fikk 350 deltakere servert inspirerende og spennende foredragsholdere.

Harald Minge, administrerende direktør i Næringsforeningen og Erik Kvia Hansen, direktør for personmarked i Rogaland Sparebank ønsket velkommen.

 

Kaizers: – Planlegging og markedsføring

Den største stjernen var kanskje de siste på programmet, Janove Ottesen, artist, kunster og vokalist i Kaizers Orchestra.

Han fortalte om hva som skjedde i kulissene da Kaizers planla comebacket i fjor. Ottesen har holdt oppimot 70 foredrag de siste 12 årene, men dagens foredrag – Dine gamle dager er nå – er helt nytt.

Kaizers, som fylle store og små konsertsaler verden over hadde lagt en imponerende PR-plan flere år i forveien. I forkant av FOLK hadde Janove en forhåndsprat med Næringsforeningen.

– Om du vet hva du vil, så har du kommet langt. Mange vet ikke hva de egentlig vil. Tenk selv. Hva er det dypeste du vil? Velg én ting. Det er vanskelig. Både for en bedrift og privatperson, sa Janove.

Å sette seg et mål, og gjennomføre planen, er noe som er overførbart til næringslivet. Kaizers vant flere priser for sin kreative markedsføring.

 

LES OGSÅ: Janove på FOLK 2024: Lær av Kaizers

 

350 deltaktere var på FOLK 2024 i Sandnes.

Roger Finnjord: – Send melding til din Åge Martin

Den første foredragsholderen var Roger Finjord fra Finnmark fotballkrets med foredraget «Jakten på det gode laget». Med mye humor og gode historier kom det gullkorn på rekke og rad. Den røde tråden: Bygg et lag. Bygg medarbeidere som gleder seg til å komme på jobb dagen etter. Skap gode øyeblikk og opplevelser. Hvordan bli en person som blir savnet den en dag går ut døra for siste gang.

Den livlige finnmarkingen utfordret også publikum til å sende en melding til en eller flere personer som har betydd mye for den i jobbsammenheng.

– Uten dem er det ikke sikkert du hadde sittet her i dag. Gjort det du gjør i dag. Min person var Åge Martin. Send melding til din Åge Martin. Kanskje er det flere. Skriv gjerne: «Hei, jeg var på konferansen FOLK i dag, og fikk i oppgave å tenke på et menneske som har betydd ekstra mye for meg. Da tenkte jeg på deg. Takk!».

Roger Finjord.

LES OGSÅ: Trainee SørVest: – Bygger både ansatte og bedrift

 

Sofadrøs

Anne Lindmo hadde et godt sofadrøs om ledelse, hva som skjer i kulissene og litt personlig med Blinkfestivalens far, Odd Langhelle og Upheads-toppsjef Bjørg Tomlin.

Langhelle snakket om hvordan Blinkfestivalen ble til. Hva som må til for å skape en gratisfestival som engasjerer så mange, innbyggere, kommunen, skisporten og nasjonen.

Tomlin snakket om hvordan man bygger kultur på en arbeidsplass – i IT-bransjen – hvor det kan være utfordrende å holde på gode ansatte.

 

Hvordan bli en bedre foredragsholder

Nina Vogt snakket om hvordan alle kan bli bedre til å snakke foran folk. Hvordan man må forstå mottakeren, de som skal forstå budskapet, hvordan man tilpasser språk, ordbruk, energi, antrekk og hjelpemidler.

Nina Vogt.

– Mange av oss er kjempenervøse for å snakke foran folk. Nervøsiteten er en kjempekraft. Slik bruker du den til din fordel, sa Vogt.

– Tenk på hvordan du bruker stemmen, tenk på frekvens, hurtighet og melodi. Snakk gjerne saktere og dypere, fortalte Vogt, som også da deltakerne oppgaver underveis hvor de to og to måtte snakke om ulike tema i ulike typer karakterer.

Vogt besøkte også Næringsforeningen tidligere i år.

Andre liknende nyheter

SAS-besøk: – Kommer til å ha et ekstremt attraktivt tilbud

Toppledelsen i SAS i Norge traff ordførere, Region Stavanger og Avinor hos Næringsforeningen. – Stavanger-regionen er et veldig viktig marked for SAS.…

Inviterer toppledere til totalberedskapskurs

Statsforvalteren i Rogaland, HV-08 og Sør-Vest politidistrikt inviterer til Totalberedskapskurs for toppledere etter sommeren. Søknadsfristen er aller…

Den norske leverandørindustrien gjør det bra både ute og hjemme

Til tross for høy aktivitet på hjemmemarkedet, nådde eksporten et «all time high» i 2024. Det internasjonale markedet blir stadig viktigere, og det fo…

© Næringsforeningen 2019-2025 Sidekart Personvern og vilkår for bruk
Umbraco CMS fra Intuvio