Skip to main content

Middag som kunstverk: Ann Helen Landaas skaper fire sanselige kveldsopplevelser under Gladmaten.

Lager mat inspirert av kunst under Gladmatfestivalen:

ART DINING er en hyllest til øyeblikket der mat blir kunst og kunst blir fortelling

Middag som kunstverk: Ann Helen Landaas skaper fire sanselige kveldsopplevelser under Gladmaten

ART DINING program: »

Punk Medusa- 24.6 kl 19:00

«Jeg landet forsiktig på kanten av et rosa hav. Rundt meg vokste blomster som flammer, og midt i alt sto en kriger med blomsterkrone og mohawk av lys. Ingen hadde fortalt meg at mat kunne være så modig. ‘Vær annerledes,’ hvisket kronbladene.

‘Vær vakker uten å be om lov,’ svarte vinden. Og der, før jeg smeltet, forsto jeg at opprør ikke alltid lager støy. Noen ganger blomstrer det».

Velvet Rebellion 25.6- kl 19.00

«Jeg dalte ned gjennom natten og landet på fløyel så mørk at stjernene gjemte seg i den. Under meg vokste en stille revolusjon. Ikke med våpen, men med farger, smaker og drømmer. Blomstene danset uten regler. Skyggene lo av perfeksjonen.

Jeg så at de vakreste opprørerne alltid er de som tør å være seg selv».

Floral Anarchy 26.6 kl 18:00  (VM-kamp Norge-Frankrike kl 21.00 VI HAR TV I BAREN)

«Denne kvelden våknet hagen. Tulipaner marsjerte i alle retninger, kronblader fløy som sommerfugler, og ingen brydde seg om rette linjer eller orden.

Jeg forsøkte å telle blomstene, men de nektet å bli telt.

‘Kaos er bare naturens måte å male på,’ sa en liten knopp.

Da sluttet jeg å forstå, og begynte å se».

 

Midnight Ritual 27.6 kl 19:00

«Da midnatten kom, var jeg det siste snøfnugget som fortsatt svevde. Bordet glødet som måneskinn, og blomstene hvisket hemmeligheter til natten.Alle som satt rundt bordet ble stille. Ikke fordi de måtte, men fordi skjønnheten krevde det.

Jeg landet på et kronblad og smeltet sakte bort. Før jeg forsvant, så jeg at kunst og mat egentlig er det samme: et øyeblikk som aldri kommer tilbake».

TORSDAGER GALLERI KUNST KULTUR presenterer ART DINING med Ann Helen Landaas. Under Gladmatfestivalen 24.-27. juni skaper Anne Helen Landaas fire sanselige middager, i et fargerikt og skulpturelt spill mellom natur, fantasi og gastronomi

Publikum  inviteres til å delta i et helt spesiell event, en performance med  av en 8 retters  tasting meny.

I møtet mellom billedkunst og gastronomi finnes et kreativt rom hvor kunsten kan oppleves med alle sansene.

 

12 gjester

Midt i gallerietS Platå 3, dekker Ann Helen et bord som reflekterer maleriene som henger på veggene rundt. Med plass til kun 12 gjester, sitter gjestene til bords med kunstner og gallerist Pia Myrvold, mens Ann Helen og Torstein lager denne fantastiske opplevelsen for oss.

– Som kunstner, er mitt lerret fatet og jeg maler med maten. Gjennom smaker, farger, former og teksturer skaper jeg uttrykk som vekker sanser, minner og følelser. Jeg finner inspirasjon i nye ingredienser, former, smaker og farger, reiser, møter med mennesker. Når musikken spiller og kreativiteten tar over, forsvinner verden rundt meg, og jeg går inn i min egen skapende boble, sier Ann Helen Landaas.

 

Unik opplevelse

For Landaas handler kunst om å skape opplevelser. Den største belønningen er å se gleden i øynene til menneskene som samles rundt bordet og opplever noe unikt gjennom det hun har skapt.

– Som Privat Chef tar jeg kunsten med meg hjem til kundene mine og skaper restaurant følelsen i deres egne omgivelser. Med personlig vertskap, kreative smaker og sans for detaljer forvandler jeg et måltid til en opplevelse der mat, mennesker og øyeblikk møtes, sier hun.

– Min lidenskap for mat som kunst har også åpnet døren til spennende kunstneriske samarbeid. Nå arbeider jeg med å skape matkunst inspirert av Pia Myrvold sin Punk-utstilling, der jeg oversetter hennes visuelle uttrykk til smaker, teksturer og sanselige opplevelser. I møtet mellom billedkunst og gastronomi finner jeg et kreativt rom hvor kunsten kan oppleves med alle sansene, sier Landaas.