Fishency feirer femårsjubileum

Stavanger-selskapet Fishency ferier sitt 5-årsjubileum kommende mandag. Fishency ble etablert i 2017. Selskapet produserer, utvikler og selger hardware og software til bruk i havbruksbransjen.
23.mars 2022 Fishency Innovation AS
Fishency360 under installasjon i Nord-Norge hos et verdensledende oppdrett selskap.

– Det er et sterkt økende behov i markedet å forstå mer av hva som foregår under hav overflaten i et oppdrettsanlegg og hvordan dette påvirker laksens velferd og kvalitet, skriver selskapet i en melding.

Fishency360, som er navnet på produktet deres, gjør kundene i stand til å monitorere laksen 360grader hele døgnet og dermed kunne ta bedre pro aktive beslutninger rundt bedret fiskevelferd. Fishency har gjennom sitt fokus på kvalitet og transparens mht data deling bygget tillit til et stadig økende antall kunder langs Norskekysten og fått stor interesse og fra andre aktører i bransjen; brønnbåter/servicebåter, landbasert og lukkede anlegg samt offshore havbruk.

På jubileumsdagen inviterer selskapet partnere, kunder, andre interessenter og venner til Havets hus på Ullandhaug.

 

Andre liknende nyheter

NPT kjøper 70 prosent av aksjene i Watech

NPT AS kjøper majoriteten av Watech AS og inngår partnerskap for å styrke posisjoner, utvide kompetansen og satser på videre vekst.

Tirna satser på operativ ledelse og HMS for fremtidens arbeidsliv

Tre nye fagskolemoduler skal styrke kompetansen i industri, bygg og gjenvinningsnæringene.

UiS arrangerer den andre olympiaden i ingeniørvitenskap

Verden inntar Universitetet i Stavanger neste uke. Stavanger er vertskap for den andre olympiaden

© Næringsforeningen 2019-2025 Sidekart Personvern og vilkår for bruk
Umbraco CMS fra Intuvio