Neste generasjon regnskapsførere

Kjell Haver Regnskapsservice er et lokalt regnskapskontor i Sandnes med 35 ansatte som bistår med regnskap og rådgivning for kunder av ulik størrelse i regionen. Regnskapskontoret er i stadig vekst og får flere kunder, og ser derfor et stort potensiale i unge nyutdannede som skal være med på å skape fremtiden til et av regionens største regnskapskontor.
Våren 2022 var det første året Kjell Haver Regnskapsservice tok imot studenter for trainee program, hvor de fikk prøve seg som regnskapsførere i praksis. Dette var en stor suksess, der to studenter jobbet ved siden av studiet, og hvor den ene studenten nå har fått seg fast stilling.
– Suksessen av dette var så positiv at vi nylig var så heldige å fikk besøke Universitetet i Stavanger igjen og fikk treffe årets studentkull. Der hadde vi en forelesning hvor vi presenterte oss selv som bedrift, hvordan regnskapsføring er i praksis og litt om hvordan en trainee stilling fungerer hos oss. Formålet med presentasjonen var å gi et kort innblikk til studentene om hvordan regnskapsføreryrket stort sett fungere i praksis, og samtidig kunne tilby de en trainee stilling til våren 2023. Besøket på UIS var positivt for oss å se hvor engasjerte og interesserte studentene var til regnskapsføreryrket, og vi håper derfor på like stor suksess til våren 2023, skriver selskapet i en melding.
Andre liknende nyheter
NPT kjøper 70 prosent av aksjene i Watech
NPT AS kjøper majoriteten av Watech AS og inngår partnerskap for å styrke posisjoner, utvide kompetansen og satser på videre vekst.
Tirna satser på operativ ledelse og HMS for fremtidens arbeidsliv
Tre nye fagskolemoduler skal styrke kompetansen i industri, bygg og gjenvinningsnæringene.
UiS arrangerer den andre olympiaden i ingeniørvitenskap
Verden inntar Universitetet i Stavanger neste uke. Stavanger er vertskap for den andre olympiaden