Ny administrerende direktør i Veni

Ny daglig leder i Veni AS Nils Olav Nergaard har gjennom snart fire år lagt ned et formidabelt arbeid i etablering og utvikling av et framtidsrettet og nytenkende teknologiselskap med solid forankring i regionen. På den bakgrunnen har han nå i samråd med styret valgt å tre tilbake fra stillingen som daglig leder i Veni AS. Styret takker Nergaard for innsatsen. Samtidig er styret glad for at Nergaard har takket ja til også å bidra i den videre utviklingen av selskapet som medlem i Styret. Petter Alfsen tiltrer stillingen som administrerende direktør i Veni AS - med umiddelbar virkning. Alfsen er en av 3 gründere i Veni, og har vært COO/Markedsdirektør siden oppstarten i 2018. Han kom da fra stillingen som Regionsdirektør for Atea i Rogaland og Agder og medlem av det norske lederteamet. Alfsen har lang erfaring fra ledende stillinger i IT teknologi bransjen.
Jeg er glad for å kunne annonsere at Petter Alfsen blir administrerende direktør i Veni, sier Odd Torland, Styreleder i Veni, og fortsetter: Petter har gjort en strålende jobb som COO og som leder av den største forretningsenheten i Veni siden oppstarten. Han har også mange års ledererfaring fra it-bransjen og et godt nettverk i Norge - som er av strategisk betydning for Veni. Vi ser frem til Petters bidrag som administrerende direktør i Veni.
Andre liknende nyheter
NPT kjøper 70 prosent av aksjene i Watech
NPT AS kjøper majoriteten av Watech AS og inngår partnerskap for å styrke posisjoner, utvide kompetansen og satser på videre vekst.
Tirna satser på operativ ledelse og HMS for fremtidens arbeidsliv
Tre nye fagskolemoduler skal styrke kompetansen i industri, bygg og gjenvinningsnæringene.
UiS arrangerer den andre olympiaden i ingeniørvitenskap
Verden inntar Universitetet i Stavanger neste uke. Stavanger er vertskap for den andre olympiaden