Skip to main content

Gründer og administrerende direktør i Proplan AS, Odd Ingve Garpestad, gleder seg over selskapets 35 år som teknologipartner for norsk næringsliv.

Jubileum:

Proplan fyller 35 år og samler næringslivet om AI og digitalisering

I 2026 markerer Proplan 35 år som teknologipartner for norsk næringsliv. Det stavangerbaserte selskapet har gjennom årene vokst fra et lokalt fagmiljø til en nasjonal totalpartner innen ERP, HRM, CRM, regnskap, rådgivning og digitalisering, med nærmere 150 ansatte og kontorer i seks norske byer.

22. mai 2026

Som en del av jubileumsmarkeringen, inviterer Proplan kunder, partnere og næringsliv til konferansen Proplan Summit på Sola Strand Hotel 17. september.

– 35 år er en milepæl vi er stolte av. Samtidig handler jubileet like mye om fremtiden og hvordan teknologi kan brukes til å skape verdi i praksis for norske virksomheter, sier Odd Ingve Garpestad, Administrerende Direktør i Proplan.

Om Proplan: »
  • Proplan er en norsk totalpartner innen ERP, HRM, CRM, regnskap, rådgivning og digitalisering.
  • Selskapet har nærmere 150 ansatte og kontorer i Stavanger, Haugesund, Kristiansand, Bergen, Oslo og Sandefjord.

 

Har fulgt teknologiutviklingen gjennom flere tiår

Da Proplan ble etablert i Stavanger i 1991, var forretningssystemene installert på lokale servere og mange arbeidsprosesser manuelle. Siden den gang har arbeidslivet og teknologien endret seg betydelig, med skybaserte løsninger, automatisering, integrasjoner og datadrevet styring som en stadig viktigere del av virksomheters hverdag.

Gjennom utviklingen har Proplan bygget opp nye tjenester og fagmiljøer i takt med kundenes behov. Selskapet har blant annet utviklet løsninger og tjenester innen timeføring, HRM, regnskap og bransjetilpassede systemer.

I dag har Proplan kontorer i Stavanger, Haugesund, Kristiansand, Bergen, Oslo og Sandefjord.

– Vi har vokst steg for steg gjennom mange år, tett på kundene og utviklingen i næringslivet. Det er noe av det som fortsatt preger hvordan vi jobber i dag, sier Garpestad.

 

MELD DEG PÅ: Et knallsterkt lag av internasjonale, nasjonale og lokale foredragsholdere

 

Samler næringslivet på Sola Strand Hotel

Som en del av jubileumsåret arrangerer Proplan konferansen Proplan Summit på Sola Strand Hotel 17. september.

Konferansen setter søkelys på hvordan kunstig intelligens, data og moderne forretningssystemer kan brukes til å forenkle arbeidsprosesser, gi bedre beslutningsgrunnlag og skape verdi i virksomheter.

Proplan har vært med på flere paradigmeskifter innen IT og forretningssystemer i årenes løp, og ser nå AI som det neste store skiftet.

På programmet står blant annet:
•    Morten Goodwin, professor i kunstig intelligens ved Universitetet i Agder 
•    Erik Thorstvedt, tidligere landslagskeeper 
•    Representanter fra Visma Software Nordic, SuperOffice, Regnskap Norge, NHH og Proplan 

Temaer på konferansen inkluderer:
•    AI som konkurransefortrinn 
•    Kundeinnsikt og lønnsomhet 
•    Datadrevet beslutningsstøtte 
•    Veien fra pilotprosjekter til praktisk nytte

– Mange virksomheter er nysgjerrige på hvordan kunstig intelligens og ny teknologi kan brukes i praksis. Vi ønsker å markere 35-årsjubileet vårt med å skape en møteplass der næringslivet kan få faglig påfyll, konkrete eksempler og gode diskusjoner om mulighetene som ligger foran oss, avslutter Garpestad.