SV Betong AS blir Herda Totalentreprenør

SV Betong AS skifter navn til Herda Totalentreprenør AS. Selskapet har i over 30 år levert betongarbeid og oppført bygg, alt i fra enkle og mindre prosjekter til komplekse anlegg, bolig- og næringsbygg. Det er nå et ønske om å spisse kompetansen på disse fagområdene. Derfor går betongavdelingen over i et nyopprettet selskap som gis navnet AS Betong, mens Herda Totalentreprenør AS rendyrkes som totalentreprenør.
25.februar 2022 SV Betong
Stangeland Gruppen har lenge sett på mulighetene for å etablere en betongentreprenør for å sikre gjennomføring på store og krevende infrastrukturprosjekter og kompliserte betongkonstruksjoner.

AS Betong vil eies av Stangeland Gruppen AS, Prospective AS og Stian Tovslid. Ambisjonen er å bli en sentral betongentreprenør i regionen.

Stangeland Gruppen har lenge sett på mulighetene for å etablere en betongentreprenør for å sikre gjennomføring på store og krevende infrastrukturprosjekter og kompliserte betongkonstruksjoner. Eierkonstellasjonen i Herda Totalentreprenør forblir uendret.

– Vi har levert alt fra mindre og tradisjonelle bygg, til store komplekse bygg. Bransjen er krevende og kravene til sluttproduktet er høyt, men vi har vist gang på gang at vi leverer høy kvalitet til konkurransedyktige priser. Herda Totalentreprenør skal være den foretrukne samarbeidspartneren i regionen. Selskapets kompetanse skal spisses ytterligere for å tilpasse oss den stadig akselererende utviklingen innen felt som digitalisering, bærekraft og miljø som er helt nødvendig for å nå våre ambisjoner om posisjonering i markedet, sier daglig leder Rolf Borgersen.

Utover Herda Totalentreprenørs nåværende organisasjon, ser selskapet muligheter for å tiltrekke seg nye talenter. Selskapene vil forbli samlokaliserte og nyte godt av de synergier som allerede er opparbeidet.

– Styret har tatt et strategisk viktig valg ved å skille fagområdene i to selskaper. Vi er stolt over å få en betydelig aktør som Stangeland inn på eiersiden av betongentreprenøren. Samtidig ser vi et stort potensiale i Herda Totalentreprenør- selskapet har en solid ordrereserve og vil ytterligere øke sin markedsposisjon fremover, sier representant for Prospective, Alexander Nesheim.

Andre liknende nyheter

Derfor kan «Vi tar rekrutteringen selv» bremse veksten til selskaper i Stavanger

I et arbeidsmarked preget av lav ledighet og høy konkurranse om talentene, står rekruttering høyt på agendaen for mange selskaper i Stavanger-regionen…

Feirer 10-årsjubileum og flytting til nye lokaler i Stavanger

TMF Group feirer 10 år med vekst, kvalitet og samarbeid i Norge.

Rosalie Poen ny konsernsjef i Lyse

Hun starter i den nye stillingen etter sommerferien og overtar etter Eimund Nygaard, som har vært konsernsjef i 27 år.

© Næringsforeningen 2019-2025 Sidekart Personvern og vilkår for bruk
Umbraco CMS fra Intuvio