Stavangerselskap på børs

Stemningen var høy da Nasdaq-bjellen var rigget og klar til å sende Resqunit på børs fredag morgen - direkte fra FOMO.
26.november 2021 Resquint
Fredag 26 november klokken 09:00 gikk Resqunit på børs. Helge Trettø Olsen, gründer og daglig leder ringte i den kjente Nasdaqbjellen.

Nasdaq Stockholm kunngjorde tidligere denne måneden at Resqunit ble godkjent for notering av sine aksjer på Nasdaq First North Growth Market i Stockholm.

Bærekraftig fiske Resqunit har et mål om å forsterke bærekraften i fiskeindustrien globalt. Ved å bruke sensordata og programvare ønsker selskapet å føke forutsigbarheten i fiske og dermed redusere fiskerienes ressursbruk. I 2019 utviklet Resqunit en reserveblåse for teiner. Enheten gjør det mulig å hente opp tapt fiskeutstyr. Konseptet har vokst til å bli mye mer, og med et stort global potensiale.

- Notering på Nasdaq First North Growth Market gir et bredt publikum mulighet til å investere i et innovativt selskap som jobber med spydspissteknologi mot en stadig mer regulert kundebase. Samtidig forbedrer vi selskapets evne til å realisere vekstplanene, - sier gründer og daglig leder, Helge Trettø Olsen. (NTB) Selskapet har en bred base av dedikerte aksjonærer som spenner fra mindre private investorer til store internasjonale investeringsfond.

Andre liknende nyheter

Ember flytter «over veien»

Ember AS skifter adresse fra Sandnes til Stavanger.

Betaler ut tidenes største kundeutbytte

– Vi har aldri tidligere betalt ut så mye i kundeutbytte og gaver.

Flyd kommer til Egersund

Fra og med 1. april vil Flyd være til stede i Egersund, nærmere bestemt i nyrenoverte Torvgården - midt i hjertet av byen.

© Næringsforeningen 2019-2025 Sidekart Personvern og vilkår for bruk
Umbraco CMS fra MarkedsPartner